switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which is true regarding the structure of the national government under the Articles of Confederation? A) The only Federal institution was Congress, and there wa
Find the equation of the line that is perpendicular to the line y =-2 passing through the point(3,4)
Please help!!! asap!!! I will give Brainiest! Which of the following statements about a lunar eclipse is true? A. The moon lies between Earth and the Sun. B.
Will give brainliest and 30 points!! In the 1920s why did America use the radio as a form of entertainment, but Germany and Japan used it as a form of propagand
the quotient of 2 times a number and 96
Which of the following laws covers false claims regarding unauthorized use of credit cards? a. Identity Theft and Assumption Deterrence Act b. ​Fraud and Rela
About 3% of Earth’s water is fresh water. About 1% of this amount is usable fresh water. Which statement describes the distribution of usable fresh water on Ea
If lines AB and CD are parallel then angles e and d are A) Linear pair B) alternate interior
Linda wants to purchase a new smartphone and assessing one brand at a time. She first collects information about Kiarane smartphones, which are marketed as top
What mechanism in the body regulates the ph of blood