krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

How do you find perimeter
What is water in the Arabic language called ??
Which of the following is NOT considered a potential cause of extinction? (A) introduction of a new predator (B) introduction of a new parasite (C) introduction
What type of simple machine is a saw?
the Romans told ancient stories or legends about their gods called
I need to write about the target audience for a disney theme park including ideologies
If I score 13 out of 24 in a test , what percentage is this ?
???????????? Can I has h
Why was the Berlin wall built?
discriminant of 9x^2+12x+4=0