mn09
mn09 mn09
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Kira paid $15.60 for 19.5 centimeters of wire.
Find the unit price in dollars per centimeter.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

HELP PLEASE!!! ASAP!!!

Respuesta :

abbytejeda999
abbytejeda999 abbytejeda999
  • 12-01-2022
doe each centimeters is 4 centsssss PLEASE MARK BRAINLIEST
Answer Link

Otras preguntas

The Greatest Real Estate Deal in History? The reader can conclude that Jefferson did not want to wait to get permission to buy the Louisiana Territory because
goals that contain things you might want to accomplish in your life are referred to as
a theatre ticket costs £86 plus a booking fee of 3% what is the total price of the ticket
What happens when a y-intercept is on the x axis?
When magnesium is burnt in air, a powdery ash X is formed, X on dissolving in water forms y.i)what are X and Y?​
What is the mean of these numbers: 120, 118, 120, 136, 121?
if a piece of dna goes missing what happens to the information
Increase 240 by 15% and then decrease it by 75%
if the voltage of a circuit increases the temperature will_________
Much of the emphasis in education at this time was on standardization. Schools across the country used the same books to teach children. In a young nation, why