sriskakiCole sriskakiCole
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Seven pounds of grape cost $10.14 how much would 3 pounds cost?

Respuesta :

RosePetals1 RosePetals1
  • 15-01-2017
3 pounds would cost $4.34 because you do 10.14÷7×3 to find 3 pounds hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Plz help me 2/3(6-9x)+15
explain about the scope of health education in terms of social setting​
What type is sketchy behavior would be considered a bait and switch tactics
The lengths of the sides are in centimeters. The area of triangle A is equal to the area of triangle B.Work out the value of x, giving your answer in the form a
Which of the following choices is not a function of the Golgi apparatus? A. producing proteins B. processing proteins C. storing proteins D. sorting proteins
Identify the correct use of an apostrophe in the following sentences. A. Once, several year's ago, when I was just starting out my writing career... B.I went up
What resulted from Anti-Jewish sentiment and racial tension throughout Georgia? Check all that apply.
Question 14 2 pts When a person uses her left hand to reach to the right, she is showing movement. O unilateral O lateral O ipsilateral O contralateral O bilate
Review the information in the chart with reasons for and against adding juice boxes to the high school lunch menu. In Favor of Adding Juice Boxes Juice boxes ar
QuestionAn airplane is traveling at a constant speed of 585 miles per hour. How many feet does it travel in 6 seconds? Rememberthat 1 mile is 5280 feet.​