overbyariel
overbyariel overbyariel
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me please ............​

help me please class=

Respuesta :

deawaves deawaves
  • 12-01-2022

Answer:

probably inverse.... less cooks means more hours

Answer Link

Otras preguntas

help with spanish asap! please and thank you. The answers with the red X is not correct answer.
A pack of 6 red pens costs £2.76. What is the price per pen?
Which Group has 1 valence electron? A. Alkali metals B. Lanthanides C. Transition metals D. Alkaline earth metals
Help pls!!! The diagram shows a 12 cm * 3 cm * 4 cm cuboid. Find angle GEC. Give your answer to 1 decimal place.
Why is the prolonged use DDT not desirable? Which type of irrigation method will be best for dry regions as desert? Give suitable reason. Urgent
Write the following as an inequality: y is no greater than 4 but more than –2.
Under its executive stock option plan, W Corporation granted options on January 1, 2021, that permit executives to purchase 15 million of the company's $1 par c
After graduating, Sallie Handshake’s best job offer will either be with a Big-8 accounting firm for $160,000 a year or as a State Farm agent in Grand Rapids, Mi
the area of ABC is square units​
On 12/31/19, Hite Industries reported retained earnings of $537,500 on its balance sheet, and it reported that it had $135,000 of net income during the year. On