sevipants sevipants
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE SOMEONE HELP I REALLY NEED IT TODAY OR TOMMOROW

PLEASE SOMEONE HELP I REALLY NEED IT TODAY OR TOMMOROW class=

Respuesta :

isabella66130
isabella66130 isabella66130
  • 12-01-2022

Answer:

The last option -2

Step-by-step explanation:

It's the rise and run so it went down -2 and over one so -2/1 is basically -2

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Mark is an excellent cook. He does not have any formal training but learned to cook by following the recipes of several famous chefs and his mom. Every weekend,
Introduction to Ecology 1. which of the following is the definition of ecology? C - The study of interactions among organisms and between organisms and thei
how to draw a drawing graph?
Troy and Lazetta are solving the following word problem. Rosalie's cat weights 9.8 pounds and her dog weighs 25.4 pounds. What is the weight of both animals com
800,000 rounded to the nearest hundred thousand
c=2 pie r what's the radius
Help please 1. The county fair charges $1.25 per ticket for the rides. Jermaine bought 25 tickets for the rides and spent a total of $43.75 at the fair. Jermain
If you are baking and the recipe calls for 1/2 of batter for each 1/8 cup of water what is the unit rate of the ingredients?
marcus buys 10 containes of yogurt. Each container of yogurt is 2/3 cup. how many cups of yogurt does marcus buy
Solve and graph the absolute value inequality: |4x + 1| ≤ 5. number line with closed dots on negative 1.5 and 1 with shading going in the opposite directions.