channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

{(51+3)-3^2}divided by 9 times 2
In angiosperms, pollen grains are ______. diploid, and are made when haploid gametes join in fertilization. diploid, and are made when haploid gametophytes jo
given log1712 log1715=log17xlog1712 log1715=log17x what is the value of x?
1. To create animals that have the characteristics of both species, some people have bred buffalo and cattle together. This is an example of (1 point) inbree
What Kingdom, Phylum, and Class does Spirogyra belong to?
The tallest giraffe on record is 6.09 m. If an average baby giraffe is 1.80 m tall when it is born, how much would the baby have to grow in order to reach the
Which of the following is a value of biodiversity? A. Climate change B. Pollution C. Healthy ecosystems D. Invasive species
Is methane (CH4) a covalent or ionic bond? Give reasons and explain why is it so.
Ed is doing a survey of popular colors for cars for a school report. He decides to take a sample by sitting near a busy intersection and noting the colors of th
hey can anybody help me out with this question please