jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Help please thank you
ELEMENTS ARE CLASSIFIED AS METALS, NONMETALS, AND METALLOIDS. USE THE PERIODIC TABLE AND IDENTIFY TWO OF EACH CLASSIFICATION.
What does the word diminutive mean? hurry I rate you as brainlest
who is elon musk......​
is theme connected to the character
1. Suriin ang bawat larawan. Paano nagkakatulad ang mga ito? Ipaliwanagpls po need kopo ngayon d kokasimaintindihan sabi nya suriin ang larawan wala naman laraw
Write the number 0.21212121…. as a fraction.
Find four consecutive integers whose sum is 17802.
what are the effects of the increase of carbon dioxide in the air to humans?​
If a train travels 600 km in 8 hours, what is its speed in km/h? (Enter the value only; no unit.)