kateebug2007
kateebug2007 kateebug2007
  • 01-01-2022
  • Mathematics
contestada

please help i need done before 11:59!

please help i need done before 1159 class=

Respuesta :

jmidwest
jmidwest jmidwest
  • 01-01-2022

Answer:

D: $9/lb

Step-by-step explanation:

Rise 9 dollars per run of 1lb

Answer Link
mesoaliice
mesoaliice mesoaliice
  • 01-01-2022

Answer:

D. $9/1 lb

Step-by-step explanation:

let's first break down what unit price means

unit price is the amount of cost per one unit.

so if we check the graph here, we need to look at the 1 where weight is depicted. 1 is directly horizontal to $9 so we know our answer varies from c or d.

finally, we can deduce the answer is d because we always divide our cost by the quantity, so it is 9$/1lb

Answer Link

Otras preguntas

“ there will come soft rains “ help pleaseee
does anyone have a problem where they just throw things under their bed is there something wrong with me (I'm 12 btw)
The length of the shadow of a building is 150 meters What is the height of the building? 212 m 90 m 78 m 150 m
Calculate the molarity of each of the following solutions. Part A 4.35 mol of LiCl in 3.60 L solution Part B 29.43g of C6H12O6 in 1.37 L solution Part C 34.5mg
What happened after the Roman empire fell.​
based on the historical setting, why does paul have two different names?
If 1 micron = 10,000 angstroms then 100 angstroms is what percent of 10 microns
whats the square root of 196/14​
How Y'all doin today??
Ms. Benson is making a jewelry box using 2 identical squares of wood and 4 identical rectangular pieces of wood, as shown below. What is the surface area of the