khggnttd khggnttd
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If four ice creams cost $3.20, what would 8 ice cream cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-12-2021

Answer:

$6.40

Step-by-step explanation:

3.20 x 2 = $6.40

Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-12-2021

Answer:

The cost of 8 ice creams is $6.40.

Step-by-step explanation:

  • 4 ice creams = $3.20
  • => 8 ice creams = 3.20 x 2
  • => 8 ice creams = $6.40

Conclusion:

Therefore, the cost of 8 ice creams is $6.40.

Hoped this helped.

[tex]BrainiacUser1357[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How can I Graph -7x= -105
Is this median close to 10, 83.5 or 80?
udulent sale 1. A wave that is created as a result of vibrations between an electric field and magnetic field.
(g, 6) and (-5, -9) Slope = 3/2
what is the most effective treatment for toenail fungus?
What is the atomic mass of an element that has 37 protons, 43 neutrons, and 36 electrons?
please help please!!!!!!​
How long should you wash your eyes if they are splashed with a chemical?
News Report - Grade 10 Students Win Competition Who: What: Where: When: Why: How:
I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I need help I ne