jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

bradleyesportsmlg
bradleyesportsmlg bradleyesportsmlg
  • 15-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help please I don’t know what to do
Which expressions are equivalent to the one below? Check all that apply. 5x А. х5 B. 5.5x-1 C. 15*/3* D. 5.5x+1 E.15x/3 F. (15/3)x
Daniel ______________música. (escuchar) escuchaba escuchan escuchábamos escucharon
Which of the following describes a difference between the Mongol Empire immediately following Genghis Khan's death and the empire immediately following Kublai K
Please Help Me!! I have no clue.
Antonio buys a 10-pound bag of potatoes for $3. 98. To the nearest cent, how much is 1 pound of potatoes?.
There are 33 boxes of erasers in the supply closet. Each box contains 34 erasers. How many erasers are there in all?
The ordered pairs model an exponential function, where p is the function name and t is the input variable. {(1, 80), (2, 240), (3, 720), (4, 2160)} What is the
What is the image of (3,−5) after a reflection over the x-axis?
Help help help help math math