lakeisharichardson97 lakeisharichardson97
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, 1 candy bar cost $1.29. Write an equation that relates the cost, c, to number of candy bars,n

Respuesta :

fpsshahk30
fpsshahk30 fpsshahk30
  • 15-12-2021

Answer:

4 candy bars cost $5.16?

Step-by-step explanation:

I just added it 4 four times.

Answer Link
lalaland3136 lalaland3136
  • 15-12-2021

Answer:

C= $1.29n

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

как правильно пишется 13 Марта?
please help me somebody:)))))).I will apreciate the answers
Why is "The Origin of the Robin" considered a creation myth?
Why does the international date line does not follow a straight line
How does a traditional economy differ from a capitalist economy?
What is the length of stack E F with bar on top when FG = 10 cm, BC = 8 cm, and AB = 9 cm? Round to the nearest tenth of a centimeter.
What is the relationship between the wavelength of a wave and its energy?
in the last line of God's Grandeur we see an unusual and complicated use of
Garden peas are difficult to grow because they mature slowly. True or false
What was most likely the reason that the Confederate army burned Richmond? a. to rebel against President Davis b. to stop the Union from capturing President Dav