micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help anyone!? I need this done tonight and I need a math genius here

Help anyone I need this done tonight and I need a math genius here class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
The answer is very simple. If you have 8 ounces and in total they all cost $1.68, then all you have to do is divide.

If you want to isolate one particular grouping - in this case, 1 ounce, then 8 ÷ 1.68 = 0.21 per ounce.

Hope this helped you! :-D
Answer Link

Otras preguntas

A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
on sara's computer, 3/8 of the hard drive is files. Of the files, 1/6 are games . What part of the hard drive is games?
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
What's breed of given cat???Check attachment
Your model locomotive is 18 inches long. It is an exact model of a locomotive that is 72 feet long. A window on the locomotive is how many times wider than a wi
36 is _______% less than 60?
What's breed of given cat???Check attachment
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
10u + 7 = 8 ( 2u - 4 ) - 9
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?