oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

The writings of Ralph Waldo Emerson and Henry David Thoreau added to American literature. Both men were part of which of the following movements? A. Utopianism
what are Specialised cells?
What was the chief goal of the compromises in the early 1800s, such as the Compromise of 1850? i think the naswer is C to resolve disputes over western land cla
A drink is made by mixing pineapple juice , orange juice and line juice in the ratio 2:7:3 Sally makes 600ml of the drink Karen has 600ml of lime juice and unl
Simplify 4 radical 20- 3 radical 45
Find the logarithm of (95.32/8.971)squared
Simplify 9 log9 (7) is the answer 7
how do you factorise 8x3y2-4xy3
how do you factorise 8x3y2-4xy3
in recent year, the world production of wheat was about 5.2 *10^8 metric tons. Canada produced 1/25 of this wheat. about how much wheat did Canada produce?