mahaliarune mahaliarune
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

find the ratio


3 ounces cost $2.73

Respuesta :

RocketMath
RocketMath RocketMath
  • 13-12-2021

Answer:

1 : $0.91

Step-by-step explanation:

divide 3 by 3

divide 2.73 by 3

1:0.91

Answer Link

Otras preguntas

What is the role of the microtubules in cell division.
why is it important to understand the effects of our environment to determine a solution for many of our modern problems such as sickle cell anemia and traits l
What are the important processes in the water cycle?
4.7 = g/3.2 its urgent
Is the square of a complex number always a real number? Explain how, please I would like to finish this tonight.
Are hen and roosters in the same relationship​
Comparing the two ratios 2/4 and 1/2 2/4 is larger
73.4 km to m then answer in correct number of significant numbers
discuss with your classmate the necessity for keeping the public places neat and clean.​
Food service Reheated food items must be heated for minimum of 15 seconds to at least ?