zohahussainx zohahussainx
  • 04-12-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost 25p each. Bananas cost 20p each. The total cost of a apples and b bananas is C. Write a formula for the total cost of a apples and b bananas.​

Respuesta :

DillyWilly12345
DillyWilly12345 DillyWilly12345
  • 04-12-2021

Answer:

a+b=c=45p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

order from least to greatest 2.614; 2.146; 2.46; 2.164
How much does the element Radon cost per pound
In addition to replacing the president if necessary, it's the duty of the vice president to
during a _____ change a system absorbs energy from its surroundings
how do 7.6 be written in word form
How do I solve 394 × n = 3.94
what are the constants of t-shirts
ben has 3 times as many guppies as goldfish. if he has a total of 20 fish, how many guppies does in have
Leonardo recorded his speed while skateboarding and determind he was traveling 18 feet per seconds. How many feet could he travel in one minute?
a symbol for caledonium