jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Four graphs are shown below: Graph A Graph B Graph C Graph D Which graph best shows the line of best fit? (1 point)
The last options is 5 cm, I need help
You are choosing between two different cell phone plans. The first plan charges a rate of 24 cents per minute. The second plan charges a monthly fee of $39.95 p
Gia has been prescribed a medicine to help treat her hyperemesis. What does the medicine most likely do? reduce jaundice reduce nausea increase regurgitation in
What percent of 140 is 50?​
10 truths about girls​
Write a paragraph on George Sand’s influence for social change in regards to women’s freedoms.
[Help asap, will mark brainliest when it allows me] Find the missing angle measures in the following diagram. First drop down answer choices: 140, 75, 105. Sec
Rachel needs to drive a total of 205.2 miles. So far, she has driven 56 miles. How many more miles must Rachel drive? miles X 5 ?
Given ⊙N, what is mABC ? A. 111° B. 138° C. 222° D. 276