faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

help me please −|a+b/2−c when a=123 , b=−1 , and c=−3 Enter your answer as a simplified fraction in the box.
Expand the function. f(x) = (2x + 3)4
There is a bag filled with 5 blue and 6 red marbles. A marble is taken at random from the bag, the colour is noted and then it is replaced. Another marble is
Write the equation of the line that passes through the point (-3, 1) and is perpendicular 3 to a line whose slope is 2
Why was the Twenty-first Amendment to the US Constitution necessary?
Nicetas writes of the Crusaders, “In truth, they were exposed as frauds." What does he mean by this statement? How were the Crusader's frauds?
how can teh human body looose heat? (conduction, convecion, radiation) and WHY
Find the surface area of this cubiod
The data set represents the number of hours that fifteen students walked during a two-week period. 6 6 7 8 8 8 9 10 10 12 13 14 15 16 30 The median is 10 hours,
More reviewing purposes