1803003079 1803003079
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

chicken costs 3.20 per pound, and beef costs 4.59 per pound

Respuesta :

elliegreer5 elliegreer5
  • 02-12-2021
i would say 7171818177271
Answer Link

Otras preguntas

What idea introduced by malinowski is fundamental to all research conducted by contemporary cultural anthropologists?
1. Imagine you are teaching a fifth-grader about communication. Explain how effective communication is related to health. Include 2 examples of effective commu
How does the mythological origin of japan described in the kojiki differ from the zuni pueblo's emergence myth?
I need help can some help me I’m confused
Jahmal has p pairs of shoes. Kyle has one less than five times as many pairs of shoes as Jahmal. What expression represents the total number of shoes owned by b
your stuby unit notes that relationships, carrers, and education are all processes. which of the followingstatements best explains that use of the word processe
Which people traveled to the west to escape religious persecution?
Ross has always been a chronic snorer, much to the dismay of his wife rachel. for the last 3 months, he has been waking up in the middle of the night gasping fo
The average cost to produce a video game can be computed using the equation C(x) = 6000/x-50. What range of videos games should be produced to keep the cost at
which polynomial expressions are in standard form? A.x^2 - x-72 B. (x+3)(x-7)C.-8x+56D. 5E.5x(2x)