aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the area of the irregular polygon shown below: Image of letter E with height of 10 and width of 5 and inside space of height of 3 and width of 4. Al
How did african american leaders respond to the spread of segregation in the south?
help with math homework!
Kathy has found she must consume 2000 cal a day to reach her health goals and she has been following this carefully, but leave me she had been feeling exhauste
The Product of C and 8 is less than -18
Solve the formula for the indicated variable. S(r+t) = rt, for t
How to find domain and range from a graph
The number of aluminum cans used each year varies directly as the number of people using the cans. If 500 people use 120000 cans in one year, how many cans are
Torn ligaments would involve damage to which tissue
Explain how new sources of energy contributed to the industrial revolution