pleasedanceforpanda pleasedanceforpanda
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Tangela bought 12 cans of sodas for $5.40

Respuesta :

jtcolvert
jtcolvert jtcolvert
  • 12-11-2021

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Answer Link
Itsrei123
Itsrei123 Itsrei123
  • 12-11-2021

Answer:

0.45 for one can of soda

Step-by-step explanation:

If you want to know the price for one soda all you have to do is divde.

12 ÷ 5.40 = 0.45

So, one soda can is $0.45! Have a great day friend! :D

Answer Link

Otras preguntas

use geometry words to describe a way to separate triangles into other triangles
which is greater 81.9,81.90,81.900 or 81.91?
Comprehension The questions below refer to the selection “The Tragedy of Romeo and Juliet, the Prologue, Act I.” All of the following words are archaic except —
Which statement about independence movements in Latin America is not true? A. Latin American peoples had very little experience in democracy or self-government
which best describes the purpose of the international space station
the present day constitution allows a citizen to vote if he or she is
f(-2){3x^2-1,x<1}{x+2,x_>+8
Which describes the Pilgrims' first winter at Plymouth? A. cold, starvation, help from Squanto and other Indians B. rain, good supplies, help from England C. co
What is the solution to the equation? -7(x-4)+8x=12+14
is 1/3 greater than 2/7