aidengerardo13
aidengerardo13 aidengerardo13
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of ice cream sandwiches costs $3.86. What is the unit price, rounded to the nearest cent?


​

Respuesta :

angeltomlin angeltomlin
  • 12-11-2021

Answer: so either .64 or , .66,

Step-by-step explanation:

divide 3.86 by 6

Answer Link

Otras preguntas

I don't get how to do this ration help me I need this finished answer part A and B
As part of a screening process, computer chips must be operated in an oven at 145 °C. Ten minutes after starting, the temperature is 65 °C. After 15 minutes, th
Slove for v -v+282=73
Why was Fredrick Douglass important?​
One direct result of the persian gulf war/operation desert storm was that the united states
Identify m∠ACD. HELP ASAP!!
I neeed help plz If u know history plz solve?
Please help me out please
What's the surface area?
Help me!!!!!! I’ll been stuck on this for to long