Ashlynnisfunny
Ashlynnisfunny Ashlynnisfunny
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Will give brainliest.

Please help Will give brainliest class=

Respuesta :

QrTheAnswerer
QrTheAnswerer QrTheAnswerer
  • 12-11-2021

Answer:

$22100

Step-by-step explanation:

9/10 = 0.9

5/8 = 0.625

0.9 + 0.625 = 1.525

3 + 1 = 4

4 + 1.525 = 5.525

5.5 = $22000

0.025 = $100

$22000 + $100 = $22100

Answer Link

Otras preguntas

What are the x-intercept(s) and y-intercept(s) of the graph above.
atoms combine chemically to form elements ​
whats the difference between conventional and convection oven
Describe the ethical issues confronting supply chain managers
The probability that an event will occur is 0.005. What is the probability that the event will NOT occur?
GEOMETRY PLEASE HELP! THIS IS IMPORTANT AND I DON'T UNDERSTAND11. Which solution for the value of x in the figure below is incorrect? Explain. (Image attached)1
It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent. What is the unit rate?
In 3 to 5 sentences explain why many forms of performing arts are under threat today as cultural practices become standardized?​
Students were surveyed about their preference between dogs and cats. The following two-way table displays data for the sample of students who responded to the s
What do most people in the United States use to help pay for their medical costs? credit cards checks money borrowed from a bank health insurance