jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

help me please thanks :)
Please Help! An example of a bound morpheme is _____. (A)cough (B)prefer (C)able (D)-ing
Where are the x-intercepts for f(x) = −4cos(x − pi over 2) from x = 0 to x = 2π?
which statement is false?
Simplify 6 to the 5th over 7 to the 3rd all raised to the 2nd power
What do you think Millicent will say to the sorority sisters ?
which phase describes an unknown or changeable quality
How to compare the values of the underlined digits. 6,300 and 530 with the 3 been underlined
Rabbits doubles every month. if you start with 2, how many will you have after 5 years
2(b+5) use the distributive property to write an equivalent expression