iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes what occurred during the détente era?
where does the Ganges River flow into the sea?
Which best describes what occurred during the détente era?
future inventions that someone needs to make
What are the three particles of an atom?
What is the difference between the alleles of a gene? A. Their position on the chromosome B. Their amino acid sequence C. Their pentose sugars D. Their base seq
what molecule is known as the universal energy source of the cell
Why should writers include references to their research in an argument? (5 points) It shows they do not have original thoughts on the issue. It adds credibility
A drama in which the characters and setting are presented in typical and real-world ways is known as A drama in which the characters and setting are presented i
Please help me ASAP!!! What is − 9 over 20 as a decimal and as a percent? Decimal: Percent: %