beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

The pH level of tomato juice is 4.2. What is the hydrogen-ion concentration [H+]| for tomato juice?
Which aspect of this excerpt from Christina Rossetti's poem "Remember" would the imagists have disliked? Remember me when I am gone away, Gone far away into t
Which one among the following is the largest edible bud found in nature ? [A] Cauliflower[B] Agave[C] Cabbage[D] Drpsera
an example of a parallel choice on a dichotomous key is? A)brown hair or black hair B)happy or sad C)old or young
What is .8 as a fraction and decimal?
Describe a real world situation in which there is an additive or multiplicative relationship between two quantities. Make a table that includes at least three p
348 square root help me up quickly
Justin gave the clerk $20 to pay a bill of $6.57. How much change should Justin get?
Find the product. 3y2z(2y2z + 4yz - y + z)
Tagging animals is indicative of which type of method to determine population size? a. mark/recapture b. direct observation c. sampling d. indirect observation