beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

One number is 4 less than 3 times another number. If their sum is 16, find the numbers. What equations could be used to solve the problem if x represents a num
Segregation of alleles means that_______?
Select Central America's borders. Caribbean Sea Colombia Cuba Mediterranean Sea Mexico Pacific Ocean Peru
Even though the Populists did not win the Election of 1892 what was its major impact?
Read the sentence and select the statement that best describes it. Will go to her family reunion next summer. - The sentence has one dependent clause and one in
The last hieroglyphic was found at Tikal in what year?
Which is an example of the human cost of industrialization? slave trade overcrowded cities end of small businesses violence over re
Garrett is 64 inches tall. How many centimeters tall is he? Round your answer to the nearest tenth of a centimeter. 1 in. = 2.54 cm
Read these lines from Walt Whitman's poem "Song of Myself":The spotted hawk swoops by and accuses me, he complains of my gab and my loitering.Which of these poe
If you are examining the description of the sea throughout the book, noticing that the author uses the royal colors purple and dark blue to show its majesty, yo