Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

Lorenzo wants to buy a guitar. The original price is $70. What is the sale price?
You put $500 in the bank, where it ears 1.5% simple interest every year. How long until your money will triple?
solve for Y (2x+2y=4)​
Scientists think that being kind to yourself gives you the support you need to try your best. WHY do they think this? A because scientists are always self-compa
Which expression is equivalent to 2x^2−18?
What is x + 2/3 = 5/6
Find the x-intercept and the y-intercept of the line 2x-5y= -6
The physical characteristics of an organism are its
3.) T4.T4 Simply this for me to plz look at the pic
From your list, select one biotic factor and one abiotic factor that you had a negative impact on. Propose a change you could make to prevent the negative impac