yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do Henry's writings connect with the later causes of the Revolutionary War?
Which term describes the cultural process of a Japanese family moving to Mexico and learning how to speak Spanish? a. culture shock b. acclimation c. acculturat
Algebra help please!!!
pls thx i really dont understand this question
Solve the system of equations using substitution method x-y=5 3x+2y=10
when would you use primary resources when writing an essay
a piece of aluminum has a volume of 12cm3 and a mass of 32 g. What is its density?
Tell how to convert from a larger unit to a smaller unit. Then give an example and name the conversion factor in your example.
PLS HELP ASAP 50 POINTS AND BRAINLIEST USER
this part of the bill of rights was intended to