meganbaugher064
meganbaugher064 meganbaugher064
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS

PLEASE HELP ME WITH THIS class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 01-11-2021

Find how much money was spent:

25 - 18.70 = 6.30

Divide the amount spent by cost per yard:

6.30 / 0.14 = 45

She bought 45 yards

Answer Link
Minatotheyellowflash
Minatotheyellowflash Minatotheyellowflash
  • 01-11-2021

Answer: She bought 52 feet of ribbon. Hope this helps have a great day.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can yall pls help me i need help
Please answers question 5 (the line under H is labeled E, just got cut off the picture
A circle has a circumference of 113.04 units.
a rectangular ground of 40 m long and 35 m board.find the area of path of uniform width 3 m running in side of groungd​
WHOEVER ANSWERS FIRST GETS BRAINLIEST A mechanic had 4 1/2 gallons of motor oil at the start of the day. At the end of the day, only 5 pints remained. How many
Given: glow is a find the indicated measure.​
The_____hypothesis states that selection favored skin in populations under conditions of high uv radiation (environmental stressor) because those individuals we
c) Describe the characteristics of the Savannah vegetation​
The rate at which charge passes through a 6 Ω resistor at a given point in time is 3 mA. How much charge passes through this resistor in 5 seconds?
(ST): Argumentative Writing Even children can be harmed by TV shows and movies that make life seem unrealistically perfect. In one survey, published by Parents