mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

Please help on the question as attached by providing detailed steps. Tq​
can a transitive verb be in a prep phrase
Find the value of x.
Pablo's father is 4 years older than his mother and Pablo is a third his mother's age. If their combined age is 74 years
Denise is going to shop with the $250.00 that she earned from doing chores. She wants to save 20% of her money to put into a savings account. She buys a pair of
Solve for the value of x:- [tex]4x-5 = 3[/tex]
What is better a map or GPS I need help writing a introduction for a argumentative essay about which one is better
13 over 11 equals 4 over u
What are the primary colors?
Help me please :>>>>>>>