rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Who knows a artist named Madison beer!
Based on the text, why might the Take a Veteran to School Day program be a positive program for veterans? It gives veterans a chance to take a break from their
1.What is freedom? Relate Fromm's view with other philosophers discussedin previous lessons.2.What is joy? Do you agree with Fromm's view?​
PLEASE HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST, 5-STAR RATING, AND THANK YOU!!! 8PTS GUARENTEED! Helpful answers appreciated! How did Galileo use math and technology to co
The sum of two books and a pencil is $6.00. The difference of cost between 3 books and 2 pencils is $ 2.00. Find the cost of a book and a pencil.​
A person on a moving sidewalk travels 56 feet in 8 seconds. The moving sidewalk has a length of 210 feet. How long will it take to move from one end to the othe
Robert is using the following data samples to make a claim about the house values in his neighborhood: house- value- A $250,000 B $275,000 C $300,000 D $267,000
What is the solution of the system of equations? y – 2x = –6 y – 4x = 0 A. (–3, –12) B. (–3, 12) C. (3, –12) D. (3, 12)
How is good (stratospheric) ozone formed? answer is b
find the slope of the line passing through j(0,5) and k(-1,2)