jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The map distance between Toledo and Columbus is 48 millimeters. What is the actual distance?
which british group paved the way for other british groups?a) the rolling stonesb) creamc) the beatlesd) the kinks​
J - 5 = 3.4 what munis five equals three and foretenths
In 2011 Buckeye Brewing produced 1,000 bottles of ginger ale each day. It employed 10 workers each working 8 hours a day. In 2012 it produced 960 bottles of gin
Jake is going to the store to buy candles. Small candles cost $3.50 andlarge candles cost $5.00. He needs to buy at least 16 candles, and he canspend no more th
A group of scientists wants to determine whether a relationship exists between alcohol consumption and certain types of cancer. To this end, scientists provide
A pharmaceutical company is conducting an experiment to test the effectiveness of a tricyclic antidepressant. Which of the following, if true, would indicate th
How would you add 3/10+2/5
When Alex, the marketing manager of Hartwell Inc., realized that his plan to increase sales levels was not producing the results he desired, he took quick actio
why does 3+5=8 help you find 8-5