juli21774 juli21774
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

At Freddy's Ready Teddy Bear store, you can get 6 bears for $20. use a
proportion to determine how much it will cost for 9 bears

Respuesta :

FNasks
FNasks FNasks
  • 01-11-2021

Answer:it will cost 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write the sum as a product. Simplify the product. ( 2) ( 2) ( 2) ( 2) a. 4 ( 2); 8 b. 5 ( 2); 10 c. ( 2) ( 2) ( 2) ( 2); 6 d. 2( 2) 2( 2); 10
Mr. Swanson bought a package of 10 disposable razors for $6.30. He found that each razor lasted 1 week. What was the cost per day ?
When people don't clearly recognize the obstacle causing their frustration, they A. are said to be experiencing a minor frustration. B. won't resort to physical
What is 7 and 1/4% of 89.75?
Is 16 in greater than 1 1/2 ft
what are some different forms of energy
_____ is a high energy molecule made from a ______ with ________ phosphates
explain why a person with nerve damage could lose the ability to control some skeletal muscles
you want to create a rectangular display of 50 quarters with the same amount of quarters in each row. how many ways can you arrange your display?
Kepler's first law states that planets orbit the Sun in a path called a(n) a. area. b. period. c. ellipse. d. parabola.