jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

what kind or plate tectonic boundary is the san anfreas fault?
How do I get x to be in radical form ?
This using the substitution method
If you went to the moon, how would your weight change relative to your weight on Earth? It would be the same on the moon as on Earth It would increase becaus
why did colonists value local militias
(purple smooth = 75, white smooth = 28, purple wrinkled = 24, white wrinkled = 8) Account for the difference between the expected and experimental values.
1607. Being thus left to our fortunes, it fortuned [happened] that within ten days scarce ten among us could either go or well stand, such extreme weakness an
Which of the following payday frequencies provides employees with the smoothest cash flow?
A 2-kg bowling ball sits on top of a building that is 40 meters tall. Circle one: KE / GPE / both Show your work for finding the values of each type of energy
The CAN-SPAM Act regulates the use of unsolicited ads that show mature content unsuitable for ____________ .