lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Maxine compiled a list of these car prices:$7,500,$6,500,$5,750,$4,900,$6,250 and $4,200.Find the mean of these prices
solve this equation Thank you!!
can someone help me please with the ixl problem ??? If x < 0 and y < 0, where is the point (x, y) located?
70 POINTS!!!! This is my fourth time asking, PLEASE HElP!!! What is the domain of the following points?(The following points are on the image below) A {-7, 3, 7
How would ancient astronomers from Silla have observed the movement of stars and other objects compared to astronomers today?
Maxine compiled a list of these car prices:$7,500,$6,500,$5,750,$4,900,$6,250 and $4,200.Find the mean of these prices
solve this equation Thank you!!
Find the Slope Using the slope equation
2nd exercise of a 5-part course. Giving 100p for each. Total of 500p. (Everything must have a procedure) 2. Convert the next rectangular functions into polar fu
Where is the moon? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.