irondragonfly
irondragonfly irondragonfly
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 litre of milk is ₹ 21. Find the cost of 1 litre of milk.

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 15-09-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

21 is the price of 3/4

21 : 3 * 4 =

28₹

Answer Link

Otras preguntas

Solve the words with the hints given.No website links please or you won't get brainliest.
Need the answer ASAP plz!!!!!!!! Select the correct answer. What model defines data structures and expands software architecture and components? O A. architectu
FREE BRAINLIEST IF CORRECT Which nation-state held the most power over the longest period of time during the Middle Ages?
i dont get this so what do I do- and plsss I need this quick (10 points i think) ​
How is the number of nuclei in telophase different from the number of nuclei present in the cell at the beginning of mitosis
please answer correctly !!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!
Jenelle invested $17000 in two mutual funds. Fund A earned 4% profit during the first year, while Fund B suffered a 1.5% loss. If she received a total of $460 p
La ropa y el tiempo (weather) Match the ones that go together
De quelle atome dérive le néon svp
Which is the best way to write the underlined parts of sentences 6 and 7? (6) He had played sports before the disease. (7) Losing his vision meant that ball gam