notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

What is 500,000,115 written in standard form
Explain the causes of child abuse and neglect in more than 7 sentences.
which type of relationship do the parrotfish and the rabbitfish have in the corral-reef environment
Explain the proverb ~He, that travels far, knows much~
PLEASE HELP WILL GET BRAINIEST Greece is currently experiencing a financial crisis. a. Research the financial crisis in Greece and summarize it in one-two para
14. 7 points and brainliest answer if you get it right
Why were the railroads slow to develop in Oklahoma? A, fear of the Native Americans B. lack of financial opportunities C. government regulations D, travel rout
Lanas avarage step length is about 0.5 meters. How many steps will she need to finish the race? (5 KILMEMETER RACE)
I will up vote Which statement best describes the expression 2 + 3 ÷ y? The sum of 2 and the quotient of 3 and y The sum of 2 and the quotient of y and 3 The
Can someone please check if this is conjugated/correct? Salut Emilie! Comment sa va? Aujourd’hui, Je vais vous dire comment je voyage. Quand je vais a l’école