moisesc8884 moisesc8884
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Anyeny bought 34 pound of organic raspberries for $6. What is the cost of 115 pounds of raspberries?

Respuesta :

thrymstone thrymstone
  • 13-09-2021
The cost of 15 pounds of raspberries is $20.29
($6 / 34) x 115 = 20.29411…
Answer Link

Otras preguntas

He is a friend _____. From me Of me Of my Of mine
somebody help!! i believe the points are (1,-2) and (-5,5) also i solved this and got 3.6 as my answer and don’t know if that’s correct. so please help!!!!!
describe the position of the frog when it is floating
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Robin has read 3/4 times of a book. If Mark has read 1/2 as much as Robin, then how much of the book had he read?
Can anyone please help me with this? And show your work!! 10 points
Evaluate the following: ∫⁴₂[{√In(9-x)}/{√In(9-x) + √In(x+3)}]dx​
Colin invests £2350 into a savings account the bank gives 4.2% compound interest for the first four years and 4.9% thereafter how much will Colin have after 10
What graph represents the solution set for the inequality? 10 >4-3x Press the hotspot to indicate your answer. A B C D
Matrics AssismentQ.5) If A = [7 3 ; 0 5] and B = [3 0 ; 0 4] then find 3A - 4B.​