Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What Does 'House Poor' Mean?
The sum of the digits is 11. When rounded to the nearest hundred, it's 500. Rounding to the nearest 10 makes it 530. What's the number....
many popular beverages are sold in two-kilo bottles. true or false
what does 'all eyes on me' mean?
explain why it is usually only necessary to test one point when graphing an inequality
what does 'keep your head' mean?
What was the relationship between the temperance and suffrage movement
does a polygon usually have more sides or more angles. Explain.
what does it mean to 'have a go'?
what does it mean to 'have a go'?