makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Assume you are a security professional. You are determining which of the following backup strategies will provide the best protection against data loss, whether
What’s the equation for g(x)
How did the Native Americans react to the first meeting with the Europeans?
Lillian takes 4 pages of notes during each hour of Class Write an equation that shows the relationship between the time in class x and the number of pages
the population of the town is 20000 it decreases at a rate of 9% per year in about how many years will the population be fewer than 13000
Choose the best answer in each of the drop-down menus.
The term muscular fitness includes all of the following EXCEPT: A. Body composition B. Muscular endurance C. Muscular strength D. Flexibility
Help ASAP!!!! Will mark you brainliest
***Please help!! Example: llequé llegamos llegaste llegó llegaron I arrived We arrived You arrived He or S
Colonists thought that they were due (deserved) the same rights as Englishmen had in the mother country. True or False