cicilybailey14
cicilybailey14 cicilybailey14
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

Help!
Suppose premium unleaded gasoline costs $2.36^9 per gallon. Find the cost of 25 gallons.

Respuesta :

UncBlunt2020
UncBlunt2020 UncBlunt2020
  • 14-12-2016
okay multiply 2.36 times 25..thats ur answer  to get 59$ 
Answer Link

Otras preguntas

Which word is an interjection commonly used in advertising?
FACTORIZE. 9x2y-24xy2-16y3 solve it
16 increased by twice a number is -24. Find the solution??
Which word is an interjection commonly used in advertising?
How consumers behaviour affect market equilibrium
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
The Indus, Ganges, and Brahmaputra were important to ancient India because they were