everoAnjieriaia everoAnjieriaia
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

You spend 3$ and by 6 apples with it what is the unit price in dollars per apple

Respuesta :

Barna
Barna Barna
  • 14-12-2016
50 cents. $0.50 <============ The answer.
Answer Link
SDehart
SDehart SDehart
  • 14-12-2016
The apple is .50 by itself
.5 *6=3
Answer Link

Otras preguntas

What Is 3 Over 4 Plus 7 Over 8 Plus 5 Over 6 ? Please Help
An atom that has 13 protons in 15 neutrons is an isotope of the element
How did yellow journalism affect public support for U.S. military action in Cuba
When Europeans arrived at Great Zimbabwe in the 1500s, what did they find? a society in a state of war a large, prosperous society a desolated area with stone r
Which article of the Constitution lays out the roles and powers of the president? A. Article I B. Article II C. Article III D. Article IV
As a developing country reaches the status of industrialized, what happens to the birth rate? It decreases. It mirrors the death rate. It stays the same. It inc
When is facilitated diffusion necessary? a) when the molecules are too large b) when the molecules are insoluble c) when the direction of movement is opposite t
Write the equation in standard form where A, B, and C are integers whose greatest common factor is 1. y = 7x + 15
4(x-2)-3=9 I have to solve for X but I'm confused
can someone show me the steps to this equation. z- 4(2/3) = 2(2/3) it read Z minus four and 2/3 equals two and two thirds just to clear confusion that the 2 a