abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

I need help plzzzzzz
where do we see animals being aggressive towards eachother?
Identify the property of equality that makes Equation 1 and Equation 2 equivalent. Equation 1: 3x + 8 = x - 1 Equation 2: 3x + 9 = x
solve the following...
Explain Emerson's anecdote here in which he discusses tradition and doctrine with a friend. What is Emerson's point? (it isn't to suggest that he might be from
Do chemical Reactions occur in the mouth?
help please thank you!
are jorymahilsae and cymothoa exigua same? ​
Which of the following is not a physical change? Question 9 options: A. Carbon reacting with oxygen to form CO2 B. Frost deposition on a cold window C. Vapor
Please help me with this homework