basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Three pounds of bananas weigh $1.89. How much is it for 5 lbs of bananas
How does Raccoon Rex feel about his work? A: Raccoon Rex is proud of his work. B: Raccoon Rex is bored with his work. C: Raccoon Rex is afraid of the dangers of
What is the domain of the graph?
i need help quick! (number 7, NOT 8!)
What does Ballard's quest for the Titanic reveal about him, as a person? Name three character traits one might use to describe him?
Whoever answers right are marked as Brainly is
What was the primary cause of the fall of the Zhou dynasty?
Can you unscramble all the words below? Hint: They all start with the letter B. C A E R T B I A (hint: I can make you sick) Blank 1: Question 2 (1 point) Can y
How much warmer is 82 than -40?
write a letter to the senator brad Sherman your letter should address your concerns or issues regarding legislation please help 100 points