keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Each week Suzanne and Sarah drink 2 gallons of milk.HGow many iounces of milk do they drink each Week ?
why did europeans feel superior to islam
20/10 as a mixed number
what two developments in the late 1800s led to the decline of the cattle business ?
Serous membrane is what type? Epithelial or connective?
The outermost tissue of a tree trunk that is 6 feet in diameter would most likely be (A) epidermis (B) cork (C) cortex (D) phloem (E) xylem
what is the density of a orange if its mass is 158.2 g and the volume is 106 mL
How close to North Korea is Inchon?
What is the smallest multiple of 6 and 10
Two numbers have a product of 48 and a sum of 19 what are the numbers and how do you know