anjanielal376
anjanielal376 anjanielal376
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

I am going to bye a three bags of plums and the cost of the plums are $4000 but I only have $300 how many more money do I need

Respuesta :

divorcedspiderman
divorcedspiderman divorcedspiderman
  • 14-06-2021

well...

if all three bags cost $4,000 then you'll need $3,700.

but if one bag costs $4,000 then that'll equal to $12,000 which then you'll need $11,700.

i might've misundestood your question so please let me know if this is correct!

Answer Link

Otras preguntas

Question 1.1. What is the role of the film editor? (Points : 1) To instruct the actors in the film To cut and reassemble the film in a logical or
a rectangular floor is 12 feet wide and 18 feet long. How much will it cost to carpet the floor if the carpet cost $1.39 per square foot?
Turn 0.46 into a fraction
which measurement is not equal 51 centimeters a o.51meter b 510 millimeter c 51 centimeter d 0.0051 kilometer
The sum of two numbers is 33 One number is 2 times as large as the other what are the numbers
a bottle holds 3/5 liter of water. Sam needs 8 full bottles of water to fill his fish tank. how many liters does Sam need to fill the fish tank?
Multiply the polynomials (5x^2+4x-4)(4x^3-2x+6) Explain your steps!!
Germany, Italy, and Japan formed an alliance called the
Tanya is 1 year less than three times the age of her sister Jessica. Jessica is five years old. How old is Tanya
find the area and perimeter of an isosceles trapezoid with legs 25cm and bases 16cm and 30cm