danzykahari danzykahari
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Harry buys 6 yards of rope to make a swing. Lenny spends $16 on rope.
How much do the two boys spend in all?

Respuesta :

06kaistr67691
06kaistr67691 06kaistr67691
  • 04-06-2021
I’m confused! Is it $16 for each yard of rope? I don’t think this is complete :)
Answer Link
audrarose11466 audrarose11466
  • 04-06-2021
what the person up there said ?
Answer Link

Otras preguntas

what integers are closet to the number 95
Which is an x-intercept of the graphed function? (0, 4) (–1, 0) (4, 0) (0, –1)
what is the product of 25 x 24
Which could best be used to explain why bacteria can infect a person very quickly?.
¿Qué ropa compras para la fiesta? Make sure you use the yo form of the verb comprar and say at least one clothing item. (e.g., I buy a pretty dress.) ¿Qué aperi
True or False. Alfred Wegener contributed greatly to the theory of plate tectonics by collecting and analyzing fossil, glacial and geologic evidence.
What is the name of the ornate pouch scottish people wear with their kilt?.
In Jack's basement, there's an area that is 6 feet long and 5 , 5 feet wide for the kids to play ping pong. In Mike's basement, there is an area that is 12 feet
Membrane-bounded vesicles that contain enzymes that break down fatty acids while producing hydrogen peroxide as a waste product are called
PLEASE HELP ASAP Which expression is equivalent to 1/16? 4^1 x 4^-3 4^1 x 4^-10 4^1 x 4^-4 4^-1 x 4^3