lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

Ask you Identify the terms of the expression 6x + 5y + 3. (Points : 1) r question here
Why does copper have a high melting point?
What is 5/8 divided by 5/12?
What is the slope-intercept form of 9x +3y −6 = 0?
What is 5/8 divided by 5/12?
what jobs did Gandhi have before he was famous ?
x squared=2y make X the subject
Alaine has 1 gallon of paint. She is going to pour it into a paint tray that measures 10 inches wide, 12 inches long, and 5 cm deep.(1 gallon = 231 in3, 1 inch
What is 2940 and 588 into fraction form
Which term correctly identifies the underlined words in the sentence? The waiter taking our orders appeared distracted. A.participial phrase  B.participle  C.in