lilymcdonald728150 lilymcdonald728150
  • 15-05-2021
  • Mathematics
contestada

Just need this question please answer correctly I will give you brainliest. Need full working out please

Just need this question please answer correctly I will give you brainliest Need full working out please class=

Respuesta :

crimsonshadow888
crimsonshadow888 crimsonshadow888
  • 15-05-2021

Answer:

He bought 3 sets of 24 spoons and 4 sets of forks for a total of 72 each

he spent 59.85 on spoons and 62.20 on forks for a grand total of 122.05

Answer Link

Otras preguntas

!!PLEASE HELP ME ASAP!! compare and contrast a longitudinal wave and a transverse wave. include 3 facts they share in common and 3 facts about each that they do
If you compare the egg to a cell, what did you learn about how water moves into or out of a cell
Amy bought 3 2/3 of material to make pillows. The fabric cost $5.00 per yard. How much did Amy pay for fabric $____
Help me, its trigonometry collegeif i fix i can obtain a little points :Snumber 4 and 5 i just dont understand :(
Which of the following is true about magnetic poles? A. Opposite poles repel each other, while like poles attract each other. B. Magnetic poles attract al
What is one difference between a galvanometer and a
Explain the role of the cell membrane during passive tranpsort and active transport
Describe how depth affects seawater temperature and density.
Give an example of a situation when identifying sounds quickly and correctly could be the difference between life and death
Calculate the energy (in joules) of each photon that is emitted from a patch of ground that is at 32 ∘C. Use the λmax of that temperature as your wavelength. No